Jak leczyć rwę kulszową – porady

Wykonując wiele wysiłków fizycznych, musimy liczyć się z tym, że mogą mieć one negatywny wpływ na nasze zdrowie. Może przydarzyć się nam to podczas uprawiania sportu, pobytu w pracy, czy czynności wykonywanych w domu. Problemy pojawiają się, gdy odczuwamy bóle niepozwalające nam poprawnie funkcjonować. Jedną z takich przypadłości jest rwa kulszowa. Jest to mocno przeszywający ból zaczynający się w dolnej części pleców i promieniujący aż do łydki lub stopy. Nie da się określić jego pochodzenia. Z pewnością można sugerować, że genezą tej przypadłości jest przeciążanie kręgosłupa, czy wady postawy. Jest za to kilka sposobów, które pozwalają temu bólowi zaradzić. 

Sposoby leczenia rwy kulszowej

Kwestią, nad którą trzeba się zastanowić, jest to, jak leczyć rwę kulszową. Zazwyczaj nie zaleca się środków przeciwbólowych, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Lepszą alternatywą jest stosowanie maści albo zimnych okładów z lodu. Ważne jest też, aby pamiętać o kilku konkretnych czynnościach. Szczególnie ważne są odpowiednie pozycje, które należy przyjąć. Poleca się zwłaszcza leżenie na boku ze zgiętymi kolanami albo też na plecach opierając wyprostowane nogi o krzesło lub mając je ugięte w kolanach, pod którymi znajdzie się np. poduszka. Bardzo ważne jest też odpowiednie wstawanie z łóżka. Przede wszystkim, nie powinno być ono zbyt energiczne. Należy dokonywać zmiany w sposób płynny. Powinno też zadbać się o właściwe miejsce odpoczynku. Materac powinien być przede wszystkim twardy, gdyż miękki może znacząco i niekorzystnie oddziaływać na naszą postawę poprzez jej zmiany. Należy również unikać schylanie i zastąpić je kucaniem. Oczywistą kwestią jest również, aby nie podnosić ciężkich przedmiotów. Warto jest jednak przedsięwziąć również rehabilitację, która pozwoli zapobiegać promieniującemu bólowi. Powinno się zacząć możliwie najwcześniej – już po pierwszych objawach.

Rehabilitacje na leczenie rwy kulszowej

Rwę kulszową można leczyć na rozmaite sposoby. Bardzo popularną metodą jest masaż, który różni się jednak znacząco od masażu relaksacyjnego. Również ARP Wave jest bardzo chętnie wybieraną opcją. Cechuje go działanie kilkukrotnie szybsze względem tradycyjnych sposobów.

Dużą zaletą jest w tym zakresie obecność elektrostymulatora, który wysyła impulsy przez system nerwowy, dzięki którym pacjentowi ćwiczy się zdecydowanie przyjemniej i jest w stanie szybciej wrócić do zdrowia. Jednak, żeby terapia się powiodła, pacjent musi włożyć w nią dużo wysiłku. Dużą zaletą ARP Wave jest możliwość dopasowania jej formy do potrzeb klienta. Dzięki temu metodą ARP Wave mogą leczyć się zarówno osoby, których dopiero zaczyna dotykać schorzenie, jak i ci, którzy mają poważniejsze przejścia ze sobą – np. przepukliny dysków. Rehabilitacje odbywają się pod okiem specjalistów, którzy informują, czy dane ćwiczenie jest właściwie realizowane. Jeżeli pacjent spisuje się dobrze, to może dostawać coraz większą ilość ćwiczeń także do domu. Ważne jest, aby były one wykonywane regularnie i nie zapominać o ciągłości.

Więcej informacji:
https://rehabilitacja-arpwave.pl/rwa-kulszowa-ile-trwa-bol-jak-przyspieszyc-powrot-do-zdrowia
https://rehabilitacja-arpwave.pl/rwa-kulszowa-co-to-wlasciwie-jest-jakie-sa-jej-objawy
https://rehabilitacja-arpwave.pl/jak-zyc-z-rwa-kulszowa-co-moze-pomoc-zlote-zasady-profilaktyki