Czy pomioty gospodarcze

Nie od dzisiaj wiadomo, że poznaniacy mają smykałkę, a nawet więcej,  talent do interesów. Poznań być zawsze miastem bogatym, ale nie ostentacyjnym. Dobrobyt, zamożność a nawet bogactwo zawsze miały tam cechy elegancji i smaku. Brak ostentacyjności wynikał zapewne z przysłowiowej oszczędności poznaniaków, by nie powiedzieć skąpstwa. Ale też dzięki temu, dzisiaj możemy tylko podziwiać harmonijny rozwój miasta i jego firm.

A jest ich naprawdę dużo. Poznań to miejsce, gdzie największy rozwój nastąpił w sektorze: pomoc prawna. Poznań aktualnie posiada ponad 100 000 podmiotów gospodarczych , a 99% z nich to małe, średnie przedsiębiorstwa. W Poznaniu zlokalizowanych jest też ponad 3 000 spółek z kapitałem zagranicznym, miasto pod tym względem zajmuje jedno z czołowych miejsc w Polsce. Ponad 68% to podmioty prowadzące własną działalność gospodarczą, najwięcej w dziedzinie : usług oraz handlu.

To ogromna liczba przedsiębiorstw, a każdej z nich niezbędna jest  obsługa prawna firm. Poznań nie jest tu wyjątkiem. Wszystkie one potrzebują stałej opieki prawnej i fiskalnej. Dzisiejszy sposób uprawiania działalności gospodarczej wymaga zatrudnienia dobrej firmy prawniczej. Takiej, której nie obce są wszystkie formy działalności: od jednoosobowej , po spółki, cywilne, komandytowe etc. Wbrew pozorom, aby wybrać określoną formę działania na rynku, trzeba dysponować wiedzą o każdej z nich, tak aby był to wybór a nie konieczność.

Czynnikiem , który zmienił oblicze prowadzenia działalności gospodarczej były niewątpliwie fundusze europejskie. Jednoosobowa firma, która chciałaby z tych funduszy skorzystać nie poradzi sobie bez firmy prawniczej. I to już na etapie aplikowania o pieniądze,nie mówiąc o realizacji a przede wszystkim rozliczaniu. I dlatego poznańskie firmy prawnicze mają się tak dobrze. Pracy jest bez liku, dokładnie tyle ile firm w Poznaniu.

Przedsiębiorca będzie miał tylko jeden dylemat, czy wybrać firmę prawniczą, wielozadaniową, znaną i doświadczoną czy po prostu prawnika, również prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Oczywiście doświadczona firma prawnicza ma wiele atutów, ale nie może być tania. Natomiast prawnik, który pracuje indywidualnie będzie starał się  współpracować z firmą na każdym jej etapie. Co jest niezwykle cenne, a nigdy nie wiadomo, co taka współpraca może przynieść. Jedno wiadomo na pewno, zapewnia bezpieczeństwo prawne i fiskalne.