Wypożyczanie samochodów w Bytomiu bez kaucji?

Procedura wynajmu auta w większości wypożyczalni samochodowych wygląda podobnie. Teraz przedstawmy ją pokrótce. Najpierw musimy się zarejestrować, co uczynić można albo przez internet, albo na miejscu. Oczywiście ten pierwszy sposób jest szybszy, ponieważ mamy mniej dokumentów do wypełnienia na miejscu, a ewentualne błędy można od razu skorygować. Następnym krokiem jest rezerwacja danego pojazdu na dzień, gdy będziemy chcieli z niego skorzystać. Dzięki temu nikt nam samochodu nie podbierze. Teraz jednak dochodzimy do momentu, który sporo klientów uważa za niezbyt przyjemny. Otóż po zgłoszeniu się po odbiór auta musimy wpłacić kaucję. Jest ona uzależniona od wartości samochodu, czasami są to kwoty w okolicach pięciuset złotych, czasami są bliższe tysiąca, bądź nawet tysiąca pięciuset.

Czy kaucja jest konieczna? Otóż wypożyczalnie chcą się w ten sposób zabezpieczyć, w razie gdybyśmy auto uszkodzili z własnej winy. Co prawda większość z nich ma wykupiony pakiet AC, więc gdy nawet obetrzemy samochód na parkingu to nie powinno być problemu, ale chodzi tu o inne sytuacje. Konkretnie takie, w których AC nie zadziała, w więc gdy rażąco naruszymy przepisy, bądź będziemy prowadzić po alkoholu. Na szczęście system kaucyjny nie jest czymś, co zawsze i wszędzie stosuje każda wypożyczalnia samochodów. Bytom jest miastem, gdzie znajdziemy firmy, które w pewnych okolicznościach wcale nie będą oczekiwać od nas wpłaty kaucji. Jednak nie od pierwszego wynajmu. Klient musi być sprawdzony i zaufany, byśmy mogli skorzystać z takiego dobrodziejstwa. Warto jeździć ostrożnie, nie zdobywać mandatów z fotoradarów (które przyjdą na adres wypożyczalni), a także nie uszkodzić pojazdu na przykład przy parkowaniu. Nie bierzmy aut większych, niż jesteśmy w stanie prowadzić, bo wbrew pozorom wcale nie tak trudno jest nieznany nam pojazd obetrzeć, jak mogłoby się nam to wydawać.

Jeżeli dana firma to umożliwia, warto postarać się jak najszybciej wyrobić kartę stałego klienta. Nie tylko pozwoli nam ona w przyszłości być zwolnionym od obowiązku uiszczania kaucji, ale może przynieść również inne dodatkowe udogodnienia, jak choćby rabat cenowy na wynajem. Przyda nam się to zwłaszcza wtedy, gdy będziemy chcieli wypożyczyć sobie droższe auto, jeśli oczywiście takie posiada nasza wypożyczalnia samochodów. Bytom jednak jest miastem, które bardzo szybko się rozwija pod tym kątem i możemy być pewni, że już niedługo pojawi się tutaj cała sieć firm, które zaoferują całkowicie odmienioną ofertę aut na wynajem. Być może doczekamy się również udostępnienia bardzo nowatorskiej usługi, jaką są auta współdzielone (tak zwany carsharing).