Jakie prezenty dla dzieci wybrać?

Zabawki i akcesoria dla dzieci

Dla każdego dziecka niezależnie od wieku, odpowiednio dobrane zabawki to radosne i bezpieczne dzieciństwo. Dzięki nim, dzieci spędzają czas ciekawie, a przy tym rozwijają się także pod kątem wyobraźni i edukacji. Oprócz zabawek, istotne są także różnego rodzaju gadżety i akcesoria, które można znaleźć w pokojach dziecięcych. Do takich gadżetów należą między innymi poduszki, pościele, pojemniki, obrazy i wiele innych. Do wyboru jest mnóstwo propozycji zabawek i akcesoriów, zarówno tych bardziej kreatywnych, pobudzających dzieci do zadawania pytań, uczących logicznego myślenia, jak i tych mniej – służących tylko i wyłącznie zabawie, ale przynoszących ogromną radość. Dzisiejsze zabawki są bardzo kolorowe, atrakcyjne dla maluszków, mają dużo nowych funkcji, tak więc na pewno maluch szybko nie znudzi się zabawką.

Co wybrać dla dziewczynki i chłopca?

Prezenty dla dzieci, to mimo wszystko niemały kłopot przy dzisiejszym bogatym asortymencie. Prezent dla chłopca i prezent dla dziewczynki powinien być odpowiednio dobrany do płci i wieku dziecka, powinien zachęcać do zabawy, a przede wszystkim, być równocześnie funkcjonalny, wywołujący pozytywne emocje. Wiadome jest, że lalki czy pacynki będą bardziej interesować dziewczynki, natomiast samochodziki czy akcesoria z batmanem, bardziej zadowolą chłopca. Warto wyszukiwać oryginalnych, uniwersalnych rozwiązań, dzięki czemu dziecko stanie się bardziej kreatywne i będzie umiało bawić się samo, jaki i z rodzeństwem, koleżanką czy kolegą. Nowoczesne, dobrze zaprojektowane zabawki uczą kolorów, rozwijają zdolności manualne, pomagają uczyć się czytać i pisać, poznawać podstawowe informacje na temat zwierząt, roślin i innych elementów otaczającego świata.

3-latek i jego świat

Klocki, bańki mydlane, pierwsze puzzle czy zestawy artystyczne, to doskonały prezent dla trzylatka. Dziecko wyrasta z dwulatkowych humorów, bardzo szybko chłonie wiedzę, dlatego warto, to wykorzystać i odpowiednio wybrać wręczana zabawkę. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy podsuwać dziecku tylko i wyłącznie zabawek edukacyjnych, to przede wszystkim nadal zabawa. Jeśli maluch nie ma ochoty grać w kolejną grę czy układać kolejnych puzzli, należy pozwolić dziecku ułożyć wieże z klocków lub domek dla misi z poduszek. Warto wykorzystywać ten fakt i dobierać zabawki, aby wspierać intelektualny i ruchowy rozwój dziecka, ale nie zabierać mu tym dzieciństwa.

Zabawy i zabawki dwulatków

Kolorowe namioty do zabawy, gry planszowe, piłki czy drewniana kolejka, to idealne zabawki na prezent dla dwulatka. Dziecko w wieku dwóch lat bawi się bardziej świadomie niż niemowlak, dlatego bardzo ważny jest dobór zabawek. Dla najmłodszych milusińskich, to przede wszystkim zabawa, ale zabawki w tym okresie mają bardzo duży wpływ na ich rozwój zarówno intelektualny, jak i ruchowy. Dlatego w takim okresie warto wybrać np. proste gry. Dwulatek potrafi już samodzielnie pić z kubka, jeść sztućcami, ubierać się za pomocą rodzica i nawet samodzielnie myć ręce (oczywiście pod kontrolą opiekuna), więc rożnego rodzaju kubki, talerzyki, bidony będą również odpowiednim prezentem. Takie dziecko coraz więcej mówi i rozumie. Rysowanie, dopasowywanie kształtów, bieganie czy skakanie, to jego ulubione zabawy w tym okresie.

Źródło: tutaj znajdziesz więcej inspirujących pomysłów na prezenty dla dzieci – PASiKOT.pl.