Jak zarobić na dorabianiu kluczy samochodowych w Katowicach?

Jednym ze sposobów na zarabianie na życie jest otwarcie punktu dorabiania kluczy samochodowych oraz zwykłych. Warto poznać kilka podstawowych informacji na ten temat. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest to, że aby otworzyć tego rodzaju punkt trzeba posiadać podstawową licencję na dorabianie kluczy. Jest ona wydawana poprzez producentów kluczy, natomiast jeśli chce się awaryjnie otwierać zamki należy odwiedzić komendę wojewódzką i uzyskać od nich stosowne uprawnienia.

Jak uzyskać licencję na dorabianie kluczy?
Jeśli chce się wykonywać dorabianie kluczy samochodowych Katowice to przede wszystkim należy być obywatelem Unii Europejskiej bądź też kraju członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA). Kolejnymi wymaganiami jest bycie pełnoletnim, posiadać zdolność do czynności prawnych, być niekaranym, posiadać odpowiednie umiejętności manualne oraz wykształcenie bądź też kurs.

W jaki sposób otworzyć punt dorabiania kluczy?
Oczywiście trzeba zadbać o odpowiednie miejsce. Na szczęście tego rodzaju punkt nie potrzebuje wielkich ilości miejsca. Więc koszt wynajmu odpowiedniej lokalizacji nie powinien być zbyt wysoki. Najważniejsze, aby w takim miejscu przechodziło sporo ludzi co zwiększy szansę, że nasz punkt zostanie zapamiętany.

Jakie są koszty przy otwarciu takiego punktu?
Przede wszystkim największym kosztem są koszty zakupu maszyn dorabiania kluczy. Trzeba kupić maszyny do dorabiania kluczy ząbkowanych, frezowanych oraz piórowych. Dodatkowo dobrze jest dokupić dodatkową przystawkę do kluczy Gerda oraz Ford. Oczywiście bez dodatkowego wyposażenia jak kasa fiskalna czy też inne ważne elementy. Koszty tego rodzaju maszyn są dość spore jednak z całą pewnością się szybko zwrócą.

Zarobki
Wbrew pozorom wydawać by się mogło, że zarobki punktu dorabiającego klucze nie są duże, jednak to mylne wrażenie. Punkt położony w dobrej lokalizacji może dorobić nawet ponad 100 kluczy w ciągu jednego dnia, a zarobek na jednym kluczu jest bardzo wysoki. Podstawowa surówka do dorabiania kluczy kosztuje niewiele.

W większości przypadków w ciągu godziny zbyt wielu klientów nie ma, jednak Ci którzy przyjdą pozwolą nam nadrobić zysk. Generalnie najważniejszą kwestią powinno być upewnienie się czy klucze nie pochodzą z kradzieży. Można to wykonać na kilka sposobów. Sprawdzając dowód osoby, która chce dorobić klucz, poprosić o dowód zakupu czy też kompletu kluczyków. Oczywiście najczęściej stosowanym sposobem na sprawdzenie uczciwości klienta jest sprawdzenie dowodu.

Jak widać dorabianie kluczy samochodowych Katowice może być całkiem dobrym sposobem na biznes.